ZAGŁOSUJ NA NAS - Strona specialnie dla Ciebie!

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!


NSP KOSOWO 2017/2018

INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA UBEZPIECZENIA UCZNIÓW W ROKU 2017/2018

Czytaj więcej...


DZIEŃ DZIECKA 2016


1, foto 2

Czytaj więcej...

DZIEŃ RODZICA 2016


1, foto 2

Kto mi tuż przed snem nucił bajki baj baj...
I kto przybiegał z bzem, kiedy maił się maj,
Kto wybaczał mi każdą złość, każdy błąd,
Gdy kryłam wielkie łzy w domu najmniejszy kąt
Co wieczór obraz ten kołysze mnie do snu,
Tata młody jak maj i mama wśród bzu...

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

A książka, miła książka, zawsze będzie z nami
I jak żołnierz na warcie stanie w bibliotece.
Tylko skiniesz, a ona na skrzydłach przyleci
I zacznie ci cudowne opowiadać dzieje
-- KORNEL MAKUSZYŃSKI--


1, foto 2

Dnia 31 maja 2016 r., w obecności dyrektora szkoły p. Barbary Kromrych oraz rodziców, pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników.

Uczniowie kl. II i IV wprowadzili młodszych kolegów w zaczarowany świat bajek i baśni. Młodzi aktorzy w interesujący sposób przekazali pierwszakom wiedzę o książce i bibliotece oraz zasady prawidłowego obchodzenia się z książkami.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystego spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Pierwszoklasistom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką i oby zapał do czytania nigdy im nie minął.


KONKURS EKOLOGICZNY


1, foto 2

Antosia Rudłowska, uczennica klasy I, została laureatką IV Gminnego Konkursu Ekologicznego pt. "Segregacja się opłaca" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Potulicach.

W piątek 20 maja 2016r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Nasza uczennica zajęła I miejsce w kategorii - zabawka ekologiczna. Wyróżnienia za ciekawe zabawki ekologiczne otrzymali także Wojtek Urban oraz Dominika Urban.


"Książki naszych marzeń" - współpraca z rodzicami

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska


1, foto 2

Czytaj więcej...

NASZE PRZEDSZKOLE

serdecznie zapraszamy

1, foto 2

Czytaj więcej...

BASEN

W zdrowym ciele, zdrowy duch...

1, foto 2

Czytaj więcej...

Wyjazd do Bydgoskiego Teatru

Wyjazd do Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino na przedstawienie pt. "Historia Kopciuszka".

1, foto 2

Czytaj więcej...

REKOLEKCJE 2016

Od 21 do 23 marca wspólnota naszej szkoły przeżywała szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla naszych uczniów ks. Dawid Sewruk.

1, foto 2

Czytaj więcej...

III Przegląd Wierszy Logopedycznych

1, foto 2
1, foto 2

3 marca br. odbył się III Przegląd Wierszy Logopedycznych zorganizowany przez szubińską filię PPPP w Nakle nad Notecią. Już tradycyjnie mottem tego wydarzenia były słowa św. Jana Pawła II: "Ja się w tych wierszach po prostu uczę mówić, zanim zacznę rozmawiać".

Dzięki zaangażowaniu rodziców i logopedów, dzieci z problemami logopedycznymi mogły zaprezentować, przed szeroką publicznością, swoje postępy terapeutyczne, a także wziąć udział w konkursie plastycznym.

Kilkoro uczniów naszej placówki także brało udział w językowych zmaganiach. Do konkursu przygotowywała ich Pani Magdalena Dramińska - logopeda. Nasi recytatorzy pięknie się zaprezentowali.

Oprócz recytacji każdy uczestnik musiał także przygotować pracę plastyczną do utworu, który prezentował. Wśród laureatów konkursu plastycznego znalazł się nasz Kacper Rybarczyk z oddziału przedszkolnego.


WALENTYNKI

14 lutego - Święto Zakochanych. Tego dnia życzymy sobie wiele szczęścia i miłości oraz obdarowujemy drobnymi upominkami, serduszkami, kartkami okolicznościowymi, czerwonymi różami.

1, foto 2

Czytaj więcej...KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ CD.

W ramach realizacji programu rządowego "Książki naszych marzeń" zakupiono wiele ciekawych nowości czytelniczych do naszej szkolnej biblioteki.
Jednak, aby książka mogła żyć, musi być czytana. Ferie zimowe to fantastyczny czas, kiedy każdy młody człowiek może poświęcić kilka chwil na czytanie książek.

Postanowiliśmy, że na czas zimowej przerwy ogłosimy szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny pt. "Ferie z książką". Każdy uczeń mógł na ten okres wypożyczyć sobie dowolnie wybraną przez siebie pozycję z listy naszych nowości. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu książki i wykonaniu pracy plastycznej do wybranego fragmentu utworu.

Byliśmy mile zaskoczeni, że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Przygotowane prace konkursowe były przepiękne. Czekało nas bardzo trudne zadanie - wytypować zwycięzców. Po bardzo burzliwych naradach jury zdecydowało o przyznaniu

1. Super miejsca - Łukaszowi Rudłowskiemu za wielki wkład pracy, który włożył w wykonanie swojej pracy.

1. miejsca zajęli także dwaj uczniowie klasy I: Szymon Rajek oraz Eryk Pruchnicki.

1, foto 2KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Realizacja programu "Książki naszych marzeń" w NSP Kosowo

1, foto 2

Czytaj więcej...


SZKOLNY BAL

Dnia 13 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy.

1, foto 2

Czytaj więcej...


SPOTKANIE WIGILIJNE 2015

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Dnia 22 grudnia uczniowie klas I,II i IV zaprezentowali przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem Pani Grażyny Dudy. Tym miłym akcentem wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Przed przedstawieniem odbyła się Wigilia, która przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek - symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Do naszej szkoły zawitał także Gwiazdor z pełnym workiem słodkich prezentów, którymi obdarował naszych uczniów.

1, foto 2

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Plastyczny

1, foto 2
1, foto 2

2 grudnia 2015 r. ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego na Plakat Promujący Czytelnictwo i Bibliotekę Szkolną.

Laureaci - I miejsce
Wiktoria Urban kl. IV,
Cezary Kempiński kl. II,

Wyróżnienia
Inga Wnuk kl.I,
Szymon Rajek kl. I,
Dominika Urban kl.II

Laureatom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękne prace plastyczne, bogatą wyobraźnię, trud i wysiłek włożony w doskonalenie własnych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Grupa Artystyczna Rekonstrukto

1, foto 2

Dnia 7 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły odbyli niesamowitą podróż w czasy średniowiecza. Grupa Artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała dzieciom elementy rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia. Była to na pewno ciekawa żywa lekcja historii przeplatana interesującymi opowieściami i legendami.

14 października 2015r

1, foto 2

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - wszystkiego najlepszego dla pracowników oświaty.


PASOWANIE

14 października 2015 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dwanaścioro maluchów zostało oficjalnie przyjętych do społeczności szkolnej.

1, foto 2

Czytaj więcej...


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Pod hasłem " Wyprawa - poprawa " odbyła się tegoroczna akcja "Sprzątanie świata- Polska", którą koordynowała i organizowała Fundacja Nasza Ziemia. Ta społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, w Polsce miała miejsce już po raz dwudziesty drugi.
Wzorem ubiegłych lat także cała nasza społeczność szkolna przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali teren wokół szkoły.

1, foto 2

Czytaj więcej...


Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie w dniach od 29 czerwca do 9 lipca odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze...


1, foto 2

Czytaj więcej...


  • Pozdrowienia dla wszystkich głosujących na naszą strone!
  • http://www.kosowo.internetdsl.pl


  • Kontakt
    e-mail: barbara.kromrych@poczta.onet.pl
    gadu-gadu: 9622920