WWW.KOSOWO.PL - Strona specialnie dla Ciebie!
KSIĄŻKI MARZEŃW ramach projektu "Książki naszych marzeń", do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie mieli szansę sami zdecydować jakie książki chcieliby zakupić do biblioteki szkolnej. W przeprowadzonych w listopadzie ankietach uczniowie mogli wypowiedzieć się jakie mają zainteresowania czytelnicze. Po konsultacjach powstała lista zaproponowanych tytułów książek marzeń naszych uczniów.

Z dostępnych środków zakupiono 52 książki. Za pieniądze z programu zakupione zostały książki, które nie są podręcznikami. Wybraliśmy literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz lektury, których brakowało w naszym księgozbiorze, a są nimi zainteresowani uczniowie, ponieważ pozwalają im lepiej rozumieć współczesny świat. Książki te swoją fabułą rozbudzają ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirują do twórczego działania.

Uczniowie będą zachęcani przez bibliotekarkę i nauczycieli do wypożyczania książek na okres ferii zimowych i letnich. Mamy nadzieję, że to powinno pogłębiać w nich nawyk czytania i podtrzymywania zainteresowań czytelniczych.

Wszystkich uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na książki, ZAPRASZAMY DO CZYTANIA.

Aby przybliżyć nową ofertę biblioteki zorganizowano w bibliotece wystawę "Nowości w naszej bibliotece". Cieszyła się ona zainteresowaniem wszystkich uczniów, a także nauczycieli i rodziców. Piękne wydania ulubionych bajek i nowości wydawniczych wzbudziły szczere słowa zachwytu i zadowolenia. Rozmowy o książkach były wspaniałym doświadczeniem nie tylko dla uczniów. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 (listopad) nasza szkoła złożyła wniosek o kolejne dofinansowanie z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" realizowanego przez ministerstwa: edukacji narodowej oraz kultury i dziedzictwa narodowego dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki.


1, foto 1 1, foto 1

1, foto 1 1, foto 1
e-mail: kosowo1@go2.pl
gadu-gadu: 9622920